;

Docudays UA

документальний, 2018

 • Період прокату фільму:

  23.03.2018 – 30.03.2018

 • Дубляж:

  різні

 • Назва мовою оригіналу:

  Docudays UA

 • Країна:

  різні

 • Ціна:

  від 40 до 60 гривень

 

15-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

 


XV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартує вже зовсім скоро!  

Цього року Docudays UA відбудеться в Києві з 23 по 30 березня в кінотеатрах «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26), «Україна» (вул. Архітектора Городецького, 5) та в Креативній спільноті IZONE (вул. Набережно-Лугова, 8).

  

На Docudays UA-2018 глядачі та глядачки побачать 62 фільми із 36 країн світу, з них – 11 українських стрічок. Усього на фестиваль приїде понад 80 учасників і учасниць, з них понад 50 гостей – іноземці.

  

Тема цьогорічного Docudays UA «Рівні рівності» говорить про суспільні виклики, пов’язані з поняттям рівності. Шість позаконкурсних програм розкривають концепцію Docudays UA та мовою кіно говорять про практики (не)рівності в нашому суспільстві.

  

За посиланнями ви знайдете інформацію про фільм-відкриття Docudays UA, а також про цьогорічні програми, спеціальні події, індустріальну секцію DOCU/PRO, заходи DOCU/КЛАС, фотовиставку і правозахисну програму RIGHTS NOW!


 

Фільм-відкриття Docudays UA - «Жінка в полоні» (реж. Бернадетт Тузи-Ріттер)

Цього року Docudays UA відкрився стрічкою «Жінка в полоні» режисерки Бернадетт Тузи-Ріттер. Це фільм про Маріш, 52-річну угорку, яка служить одній родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати. Господарі відібрали в неї документи і не дозволяють виходити з дому. Маріш проводить дні зі стра- хом у серці, але мріє про те, щоб повернути собі своє життя. Присутність камери допомагає їй усвідомити, що вона – не одна. Після двох років зйомок вона збирається з духом і розказує про свій план: «Я втечу». У фільмі простежений героїчний шлях Маріш назад до свободи. Презентувати стрічку на Docudays UA приїжджає режисерка Бернадетт Туза-Ріттер.

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОВНОМЕТРЖНИЙ КОНКУРС DOCU/УКРАЇНА
NATIONAL FULL-LENGTH COMPETITION DOCU/UKRAINE

 

 

МІЖНАРОДНИЙ ПОВНОМЕТРАЖНИЙ КОНКУРС DOCU/СВІТ
INTERNATIONAL FULL-LENGTH COMPETITION DOCU/WORLD


МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС DOCU/КОРОТКО
INTERNATIONAL COMPETITION DOCU/SHORT

 


ПОЗАКОНКУРСНА ПРОГРАМА

РЕТРОСПЕКТИВА АРУНАСА МАТЕЛІСА
RETROSPECTIVE OF АRŪNAS MATELIS


ПРОСТА ЖІНОЧА РІВНІСТЬ
SIMPLE FEMALE EQUALITY


 

DOCU/ЮНІСТЬ
DOCU/YOUNG

 

 

CИНДРОМ РІВНОСТІ
EQUALITY SYNDROME

 

 

КВІРНІСТЬ
QUEERALITY


СВЯТА РІВНІСТЬ
HOLY EQUALITY


 Про концепцію фестивалю Docudays UA

 

Тема рівності пов’язана з багатьма суспільними проблемами й викликами. Людська гідність, свобода, справедливість та рівність є тими цінностями, на яких тримається концепція прав людини.

 

Тим часом цінність рівності сприймає лише половина населення України. Тому рівність потребує активних дій з боку правозахисників. Цьогоріч ми б хотіли поговорити про те, що таке рівність і як її сповідувати в житті повсякденному. І що це взагалі таке – абстрактна, інтелектуальна концепція чи практична цінність, дотримуючись якої можна досягти поваги, гармонії та безпеки?

 

Ми навмисно вдалися до іронії: бо тема нинішнього фестивалю – це пропозиція суспільству виміряти рівні рівності, подискутувати про те, чи досяжна рівність у наш час і в наших умовах? Чи ми готові приймати лише ті правила, які нам подобаються, та ігнорувати потреби інших? Які наслідки очікують суспільство, у якому люди чи групи людей намагаються встановити свої рівні рівності.

 

Щоб розхитати стереотипи, яких повно в нашому суспільстві, ми створили шість спеціальних програм, що дозволяють поглянути на найпоширеніші нерівності з різних ракурсів:

 

ПРОСТА ЖІНОЧА РІВНІСТЬ

КВІРНІСТЬ

ПОВАЖНА РІВНІСТЬ

CИНДРОМ РІВНОСТІ

НЕО-НЕРІВНІСТЬ

СВЯТА РІВНІСТЬ

 

 

Про фестивальний образ

Цього разу наш фестивальний постер – це лабіринт. Оптична ілюзія з багатоповерхівок, з балконами-прибудовами, всюдисущими парковками та загонами озброєних людей у чорних строях – вони останнім часом з’являлися на наших вулицях. Незрозуміло, кому підпорядковуються та несуть у собі власну, особливу уяву про рівність.

Це метафора безумства, у яке ми занурюємось, бо не дотримуємося цінності рівності. Насамперед – перед законом. Пручаємося змінам та модернізації. Розмальовуємо арку в кольори веселки, а потім, невідомо чого злякавшись, самі ж замальовуємо її знову в сірий колір. Поклоняємося МАФам з хрестами, які були наметами, але з кожним роком кам'яніють та розростаються вздовж і вшир. Шануємо залізну жінку з мечем. Як символ простого жіночого щастя.

Поняття рівності багатогранне, і ми запрошуємо в подорож фестивалем, щоб дивитися, порівнювати, дискутувати та спробувати зрозуміти, як будувати життя, місто, нашу країну, як шукати вихід із лабіринту.Ексклюзивні документальні прем'єри, дискусії з експерт(к)ами та майстер-класи від зірок світової документалістики – команда Docudays UA готує для вас тиждень унікальних подій та показів.   Новини від KINOafisha.ua

Загрузка...