;

Дівчина з Данії 16+

драма, 2015

 • Період прокату фільму:

  21.01.2016 – 24.02.2016

 • Дубляж:

  український

 • Назва мовою оригіналу:

  The Danish Girl

 • Країна:

  Великобританія, США

 • Тривалість:

  2 години 00 хвилин

 • Ціна:

  від 40 до 90 гривень

Режисер: Том Хупер 

Актори: Алісія Вікандер, Едді Редмейн, Ембер Херд, Маттіас Шонартс, Бен Вішоу

Реальна історія про події, що відбулися в Копенгагені в двадцятих роках минулого століття, про першого у світі транссгендера, датського художника Ейнара Вегенара. Неймовірна історія кохання і творчості двох художників: він пише пейзажі, вона - портрети. Одного разу Грета Вегенер - дружина Ейнара, просить чоловіка замінити натурщицю і попозувати їй в жіночій сукні - з цього моменту мистецтво мимоволі змінить життя Вегенара назавжди. Отримана робота користується успіхом, а Ейнар виходить у світ в образі дівчини на ім'я Лілі Ельбі. Гра захоплює Ейнара і він розуміє, що більше не хоче бути в своїй чоловічій оболонці. Він шукає спосіб остаточно стати Лілі Ельбі і погоджується на одну з перших у світовій історії операцію зі зміни статі, що в XX столітті саме по собі межувало з художнім експериментом.


Цікаві факти:

В основі фільму — роман Девіда Еберсхоффа "Дівчина з Данії", в якому представлена вигадана версія біографії Ейнара/Лілі. Історія кохання у книзі, і у фільмі — чиста фантазія: після того, як шлюб художників був анульований, їх відносини закінчилися.

Довгі роки Ніколь Кідман претендувала на роль Ейнара Вегенера/Лілі Ельбі, а також була одним із співпродюсерів картини. Один час, коли виникли проблеми з кандидатурою режисера, вона сама була готова зайняти режисерське крісло. Але в 2014 році Кідман покинула проект.

Першим вибором на роль Герди Вегенер стала Шарліз Терон, яка покинула проект в 2008 році. Роль по черзі переходила до різних кінозірок: Гвінет Пелтроу, Умі Турман, Маріон Котійяр і Рейчел Вайс, — поки в 2014 році, коли режисером став Том Хупер, не була затверджена Алісія Вікандер.

Герда Вегенер насправді була данкою, а не американкою, як у романі. Автор змінив ім'я на Грету Вод, а місцем її народження вибрав Каліфорнію, щоб зацікавити американських читачів.

Раніше Редмейн грав у фільмі "Сходження Юпітер" (2015), режисером якого виступив транссексуал Лана Вачовскі. У титрах його ім'я згадано в розділі особливих подяк.

У романі і в першому варіанті сценарію персонаж Ембер Херд був оперною співачкою на ім'я Анна Фонсмарк, а у фільмі Херд стала балериною Уною Полсон. Образ заснований на датської актрисі Ганні Ларсен, що складалася в дружніх відносинах з Вегенерами.

Це другий фільм з Алісією Вікандер, дія якого відбувається в Данії (сусідці рідної країни актриси — Швеції). Першим став "Королівський роман" (2012).

Едді Редмейн і Том Хупер вже працювали разом на фільмах "Єлизавета I" (2005) і "Знедолені" (2012).Новини від KINOafisha.ua

Загрузка...