;

Дні Малевича у Києві - "Одинадцятий"

документальний, 1928

 • Період прокату фільму:

  10.06.2016 – 10.06.2016

 • Дубляж:

  -

 • Країна:

  Україна

 • Ціна:

  від 30 до 30 гривень


10 та 11 червня Центр Довженка, в рамках «Днів Малевича» в Києві, покаже відреставровані шедеври українського кіноавангарду - «Одинадцятий» Дзиґи Вертова та «Навесні» Михаїла Кауфмана. Кінопокази супроводжуватимуть обговорення фільмів за участі: Івана Козленка, Тетяни Філевської та Станіслава Мензелевського.

 

Казимир Малевич – найвідоміший українець у світі.

Минулий 2015 рік у світі було проголошено роком Малевича, але визнаний у світі геній Малевича є й досі маловідомим на Батьківщині. Як художник Малевич сформувався саме в Україні, а його новаторські ідеї та думки змінили ходу світового мистецтва.

Аби повернути видатного митця в ментальний простір Києва, де він народився і викладав, аби відкрити його українцям, 9-11 червня kmbs ініціює «Дні Малевича» в Києві. Протягом цих днів планується проведення подій різного штибу, як от дискусії, публічнимі лекції, арт-експозиції, перформанси, кінопокази, театральні вистави, концертні дійства, а також інших заходів, присвячених творчій думці Казимира Малевича і її впливу на формування українського місця в світовій історії мистецтва.

В рамках «Днів Малевича» планується також два покази стрічок, наданих Центром Довженка: «Навесні» і «Одинадцятий». Зрежисовані Дзиґою Вертовим та Михаїлом Кауфманом, якими захоплювався Малевич, ці фільми є насиченими проявами тяжіння до чистоти форми, простоти речі – ідей, притаманних цьому буремному поколінню мистецької інтеліґенції в щойно зародженому Союзі. 

Аби занурити сучасних киян в культурну атмосферу того часу, дати можливість перевідчути ці сягання нових ідей та концепцій, спільно з Центром Довженка та кінотеатром «Жовтень», «Дні Малевича» запрошують до перегляду фільмів «Навесні» та «Одинадцятий», режисерів Дзиґи Вертов та Михаїла Кауфмана.  

 

«Одинадцятий», 1928 р. - 10.06 - 20-00

Режисер: Дзиґа Вертов.

Відреставрована версія фільму Дзиґи Вертова у музичному супроводі Антона Байбакова. Змонтована з кадрів радянської кінохроніки 1920-х років документальна стрічка, що розповідає про будівництво соціалізму в Українській РСР. Це перший фільм, знятий Вертовим в Україні. Одинадцятий рік радянської влади – період індустріалізації, зведення Дніпровської ГЕС та інших промислових гігантів. Камера фокусується тільки на головному – на праці, невтомному будівництві нової соціалістичної дійсності в УРСР. 28 лютого 1928 року Дзиґа Вертов сказав, що «Одинадцятий» написано відеокамерою без посередництва сценарію і що камера замінила для нього перо письменника. Це дозволило режисерові стверджувати, що він винайшов чисту кінематографічну мову (водночас глибоко соціалістичну), в якій камера безпосередньо фіксує сиру матерію життя.

 

Facebook-подія кінопоказу:

https://www.facebook.com/events/1788905804679324/

 

Квтики продаются тільки у касах кінотеатру.

Вартість квитків - 30 грн.Новини від KINOafisha.ua

Загрузка...