;

ХТО ВКРАВ БЕНКСІ 16

документальний, 2018

 • Період прокату фільму:

  25.10.2018 – 28.11.2018

 • Дубляж:

  англійська (in english) із українськими субтитрами

 • Назва мовою оригіналу:

  The Man Who Stole Banksy

 • Країна:

  Італія

 • Тривалість:

  1 година 33 хвилини

 • Ціна:

  від 50 до 100 гривень

 

Режисер: Марко Прозерпіо

Продюсери: Філіппо Перфіду, Марко Прозерпіо, К’яра Чима, Люсія Микола, Марселло Паолільо

У ролях: Іггі Поп, Стів Лазарідес, Карло МакКормік, Аісар Саїфі, Крістіан Омодея, Майд Абдель Хамід, Лука К’янкабілла, Стефан Кеслер, Аннабелль Гобертен, Уилльям Паррі та ін.

 

Бенксі – один з найбільш таємничих художників. Його справжнє ім'я досі невідоме громадськості. Роботи Бенксі викрадають серед білого дня, ними захоплюються і вважають бездарними одночасно. В них є місце і політиці, і іронії, і мистецтву. Те ж саме відбулося і з палестинськими графіті художника: в когось вони викликали роздратування, хтось сприйняв їх як справжнє мистецтво, але одна людина побачила в них можливість заробити.    

Палестинського таксиста осяяла бізнес-ідея: зрізати частину ізраїльського розділового бар'єру - шматок стіни між Палестиною та Ізраїлем – та продати її. А все тому, що на цій ділянці бетону була робота всесвітньо відомого художника Бенксі, створена ним в 2007 році.    

Італійський режисер Марко Прозерпіо зняв дебютне документальне кіно про історію однієї з найзухваліших картин культового художника. Кінострічка про історію графіті прямо на стіні, що розділяє Палестину та Віфлеєм, вразить глядача не тільки сміливою задумкою, але і реакцією самих жителів по обидва боки «стіни». «Це базова потреба - писати на стінах, щоб спілкуватися з людьми навколо», - говорить автор фільму.    

Додатковий інтерес до фільму викликає закадрова озвучка – про те, як кілька робіт Бенксі привернули увагу всього світу до Палестини, розповідає король альтернативного року Іггі Поп. 

За версією журналу Cineuropa «фільм також успішно показує, чому Бенксі вирішив відкрити The Walled Off Hotel (обнесений стіною) готель у Віфлеємі. Це не тільки успішний спосіб привернути увагу світових ЗМІ, щоб повідомити про стіну, але також заява про те, що набагато важче перефарбувати або вкрасти його роботи». Кінокритики називають цей фільм «вражаючою інтернаціональною колаборацією»: режисер – італієць Марко Прозерпіо, місце дії – місто Віфлеєм на Західному березі річки Йордан, герої – зірка британського арту і прості палестинці, оповідач, як уже було сказано, – Іггі Поп.Новини від KINOafisha.ua

Загрузка...