;

ОМКФ: НАЙКРАЩЕ КОРОТКО 16

фестиваль, 2016

 • Період прокату фільму:

  18.05.2017 – 14.06.2017

 • Дубляж:

  українська мова із англійськими субтитрами.

 • Назва мовою оригіналу:

  ОМКФ: НАЙКРАЩЕ КОРОТКО

 • Країна:

  Україна

 • Тривалість:

  1 година 25 хвилин

 • Ціна:

  від 40 до 80 гривень

 

Прокат першого альманаху від СУК

«ОМКФ: НАЙКРАЩЕ КОРОТКО» 

 

Вперше за усю історію Незалежності, в українських кінотеатрах відбудеться прокат стрічок від об’єднання молодих кінематографістів «Сучасне Українське Кіно». Тепер кожен бажаючий в зручний для нього час зможе побачити фільми, що стали переможцями головного кінофестивалю країни – Одеського міжнародного кінофестивалю. 

 

«Короткометражне кіно - це дуже крута форма для спілкування з глядачами, адже за сеанс аудиторія може познайомитися з декільками режисерськими висловлюваннями та відкрити для себе різні історії. В Європі короткометражне кіно - це модно. Тож, давайте подивимось, яке воно в нас, українців?», - коментує співзасновниця СУК Валерія Сочивець. 

«Однією з місій Одеського міжнародного кінофестивалю є відкриття нових імен в кіно, підтримка молодих кіномитців. Деякі з них вже знімають свої дебютні повні метри і ми віримо, що на них чекає велике майбутнє. Ми раді, що їх роботи побачить ще більша кількість глядачів з України», - Юлiя Сінькевич, Генеральний продюсер ОМКФ. 

 

Відкривають альманах фільми переможці 2015 року, а саме:    

 

«Віддалік», реж. Катерина Горностай (нагорода за Найкращу акторську роботу Національної конкурсної програми 6-го ОМКФ): «Ми будемо з тобою разом допоки смерть не розлучить нас» - це відповідь на питання «До коли?». А як щодо іншого питання – «Як ми будемо?» Бо коли закінчиться закоханість, доведеться вирішувати «як» і «як довго». Молода пара шукає відповіді на ці питання.       

 

«Чоловіча робота», реж. Марина Степанська ( Дюк за Найкращий український короткометражний фільм 6-го ОМКФ): 37-річний юрист працює на Компанію, яка займається закупівлею землі, іноді на межі закону. Приїхавши перевіряти черговий "об'єкт", він наштовхується на недобудований собор, який стоїть, усіма забутий, посеред поля. Герою потрібно вирішити два питання: що робити з "об'єктом" згідно до інтересів Компанії, і як домовитися про "неопору" з фермером, якому насправді належить земля. 

 

Другу частину альманаху складають стрічки, що здобули Дюка одночасно в 2016 році:     

 

«У Манчестері йшов дощ», реж. Валерія Кальченко та Антоніо Лукіч ( Дюк за Найкращий український короткометражний фільм 7-го ОМКФ): Коли Андрію було 12 років, він вже виснув на баскетбольному кільці. У 14 він не містився в фотографію. Зараз йому 22, його зріст 2 метри 7 сантиметрів, і якщо хтось у натовпі крикне «Шпала», Андрій обов'язково обернеться. Андрій – висока людина. Але високий - не означає великий.       

 

«Цвях», реж. Філіп Сотниченко ( Дюк за Найкращий український короткометражний фільм 7-го ОМКФ): Валентина працює юристом в одному з банків Ліхтенштейну. Вона відповідає за зв'язки зі Східною Європою. Валя ще з дитинства непогано пам'ятає українську та російську мови, адже до 13-ти років жила в Києві. У 96-му, під час важкого, перехідного для економіки України періоду, Валентина разом із матір'ю та вітчимом емігрувала до Швейцарії. Минуло 20 років. 

 

 

Представлені в альманасі фільми здобули перемоги не тільки на Одеському кінофестивалі. «Віддалік», наприклад, отримав нагороду за Найкращий фільм національного конкурсу на КМКФ «Молодість 2015» та WIZ ART 2015, а режисер Марина Степанська отримала Спеціальну відзнаку за потужний акторський ансамбль і вражаючу режисерську роботу з акторами на КМКФ «Молодість 2015». 

Альманах «ОМКФ: Найкраще коротко» - це смачна суміш жанрів від ретро-драми до ліричної комедії. Така різножанровість переможців Одеського кінофестивалю має надихнути українського глядача відходити від штампованої буденності та жити по-своєму. 

Організатори прокату впевнені, що Україна ще скаже своє слово в світовому кінематографі, але лише тоді, коли українці дивитимуться українське не тільки через те, що треба, а й через те, що хочуть.Новини від KINOafisha.ua

Загрузка...