Кінотеатр Жовтень

Жінка

1 год 45 хв.

16+

Альфа
16+
Документальний

Про фільм

 • Вік:

  16+

 • Оригінальна назва:

  WOMAN

 • Режисер:

  Янн Артус-Бертран, Анастасія Мікова

 • Дата виходу:

  19.11.2020

 • Мова:

  англійська, французька, іспанська мова з українськими субтитрами

 • Жанр:

  Документальний

 • Тривалість:

  1:45

 • Виробництво:

  Франція

 • У головних ролях:

  Норма Бастідас, Габріела Мелгоза, Шантель Насір, Олександра Орбек-Нільссен, Вірджинія Рейссон

Фільм “Жінка” – міжнародний проект, що зібрав історії 2000 жінок з 50 країн світу. Не зважаючи на свою масштабність, фільм змальовую дуже особистий портрет тих, хто складає половину людства.

 

" Деяким проєктам просто судилося статися. Так було і з фільмом “Жінка”. Під час знімання попередньої картини “Людина” у 2012-2014 рр нас дуже розчулили розмови з жінками. Попри сором’язливість і підозрілість на початку, під час інтерв'ю жінки абсолютно перевтілювались перед камерою. З’являлось відчуття, що вони все життя чекали на цей момент, ніби це було для них дуже важливо. Їм було потрібно висловитися, та ще більше вони хотіли бути почутими.

Слухаючи їхні історії і захоплюючись їхньою сміливістю, ми вирішили, що настав час присвятити жінкам окремий фільм. Так він і з’явився за два роки до справи Вайнштайна і руху #MeToo. “Жінка” став беспрецедентним проєктом – в рамках картини ми провели 2000 інтервью у 50 країнаї світу і дозволили величезній кількості жінок бути почутими.

Жінки самі спрямовували розмову і говорили про те, що вважали дійсно важливим. Вони говорили про роботу, освіту, емансипацію, материнство і разом з тим про дуже особисте – ставлення до тіла або першої менструації. Героїні фільму поділилися спогадами зі свого життя – кумедними, зворушливими, а часом жахливими. Багато розмов були більше схожі на самоаналіз, як на сеансі терапії. Багатьом жінкам потрібно було вперше розповісти про найболючіше, найглибше, чим ніколи і не думали з кимось ділитися. І все ж знайшли в собі сили розповісти.

Більше за все нас вразила неймовірна стійктсть та здатність протистояти будь-яким труднощам, якою володіють жінки. Ніби це “закладено у їх ДНК”, як вдало висловилась одна з героїнь фільму. Всі ці жінки довірились нам і тим самим поклали на нас велику відповідальність, адже ми маємо зробити так, щоб їхні голоси були врешті решт почуті. Зробити так, щоб завтра половина всього людства більше не вважалась “слабкою статтю”. "

Дивіться також