Жан-Поль Ґотьє: Freak&Chic

1 год 33 хв.

16+

Альфа
16+
Документальний

Про фільм

 • Вік:

  16+

 • Оригінальна назва:

  Jean Paul Gaultier: Freak & Chic

 • Режисер:

  Ян Леноре

 • Дата виходу:

  17.12.2020

 • Мова:

  французька мова із українськими субтитрами

 • Жанр:

  Документальний

 • Тривалість:

  1:33

 • Виробництво:

  Франція

«Жан-Поль Ґотьє: Freak & Chic» — документальний фільм про захопливу історію життя піонера моди. Ідея власного фрик-шоу з’явилася у Ґотьє ще в 9-річному віці, після того, як він побачив танцівниць кабаре «Фолі-Бержер». Про становлення себе та свого бренду дизайнер розповідає, запрошуючи глядачів у святеє святих — за лаштунки створення автобіографічного мюзиклу Fashion Freak Show, роботі над яким він присвячував усього себе протягом останніх двох років.

 

Висвітлене волосся, укорочені штани, матроска у бретонську смужку — здається, саме Ґотьє зумів влучніше за будь-кого втілити дух власного бренду. Одягти власні речі на Тиждень моди, аби стрітстайл-фотографи показали його колекцію усьому світові — у цьому жесті уся суть філософії Жана-Поля Ґотьє.

Саме Ґотьє був першим, хто вивів кітч на паризькі (та й світові) подіуми й запрошував нестандартних моделей. Він зрозумів усю привабливість масової культури й навчився надихатися примітивними речами та перетворювати їх на високі матерії. А ще завжди іронізував над індустрією, у якій працював сам.

Ґотьє з самого початку використовував сміливу квір-естетику і обирав для цього її найяскравіших амбасадорів. А це були шістдесяті, тож його зухвалі дизайнерські витівки більше походили на ляпаси суспільній моралі. Але в цьому не було снобізму: надихати може і сміття, і одяг бідних підлітків, і образи трансвеститів з підпільних дискоклубів, і шотландські кілти, і традиційні елементи одягу моряків.

А ще він любив кіно, входив у склад журі Каннського кінофестивалю, шість разів знімався самостійно, а його костюми стали прикрасою кількох справжніх кіношедеврів, згадайте хоча б «П’ятий елемент» та «Кухар, злодій, його дружина та її коханець».

 

Дивіться також