Кінотеатр Жовтень

Таємниця Карлоса Кастанеди

1 год 14 хв.

16+

Альфа
16+
Документальний

Про фільм

 • Вік:

  16+

 • Оригінальна назва:

 • Режисер:

  Володимир Майков

 • Дата виходу:

  01.05.2021

 • Мова:

  англійська мова із українськими субтитрами

 • Жанр:

  Документальний

 • Тривалість:

  1:14

 • Сценарій:

  Олеся Автухова, Володимир Майков

Цей фільм — розслідування  життя Карлоса Кастанеди, його поглядів, творчості та впливу на людство.
Карлоса Кастанеду часто називають «хрещеним батьком» руху за можливості людини. З його ім’ям пов’язано багато протиріч, вигадок і легенд.

У цьому фільмі найближчі учні Кастанеди, а також найбільші експерти по сучасній духовно-орієнтованої психології вперше відкриють для нас головну таємницю його життя: шалений пошук того, як стати РЕАЛЬНИМ.

 

Кастанеда зачарував уми багатьох шукачів, опублікувавши в 70-ті роки ХХ ст. свої перші книги-сповіді про учнівство у дона Хуана — індіанця племені Яки. Після багатьох років безуспішних спроб знайти реального дона Хуана і крос-культурного дослідження текстів самого Кастанеди з’явилися сумніви в їх наукової автентичності.

Будь-яке розуміння і дослідження Кастанеди має, перш за все, прояснити ключові протиріччя і відповісти на найважливіші питання. — Чи є його книги описом реальних подій або вигадкою? Чи існували дон Хуан, його традиція і команда в дійсності? У чому унікальна особливість цієї традиції? Яким був Карлос Кастанеда в житті? — Фільм і є свого роду розслідуванням і пошуком відповіді на ці питання.

Кастанеда намагався не залишати ніяких слідів, практикуючи «стирання особистої історії» і навіть зараз немає жодного його відео і тільки кілька достовірних фотографій. У фільмі ми вперше відчуваємо реального Карлоса в яскравих портретах близьких eму людей.

Вперше дається пояснення унікальності традиції дона Хуана і причина її несхожості на всі інші корінні латиноамериканські традиції. З переконливістю підтверджується реальність всіх описаних в його книгах героїв.

Прояснюється складний і суперечливий питання про реальність описаних в його книгах подій і ситуацій і про можливі запозичення з передової світової філософії та етнографії. Даються ключі до розуміння текстів Кастанеди з різних періодів творчості.

Весь фільм звучить музика видає мексиканського композитора Хорхе Рейеса, який передав через свою творчість магію культур древніх тольтеків, ацтеків і майя.

Фільм заснований на інтерв’ю з відомими людьми, які близько знали Кастанеду і, часом, грали в його житті доленосну роль. Деяких з них вже немає в живих, інші знаходяться в похилому віці, треті (найближчі учні) ніколи не говорили про нього настільки відверто і, можливо, вже ніколи не скажуть. Тому багато в цьому фільмі унікально і стане відомим широкому загалу вперше.

Фільм присвячений пам’яті Майкла Харнера (1929 — 2018), — американського антрополога, який підтримав Кастанеду в написанні перших книг про дона Хуані, — і Василя Максимова (1938 — 2014), — перекладача перших книг Кастанеди, виданих з самвидаві в 1980.

Дивіться також