Кінотеатр Жовтень

Бенкет Бабетти

1 год 43 хв.

12+

Альфа
12+
Драма
Мелодрама

Про фільм

 • Вік:

  12+

 • Оригінальна назва:

  Babettes gæstebud

 • Режисер:

  Габріель Аксель

 • Дата виходу:

  03.02.2022

 • Мова:

  данська мова з українськими субтитрами

 • Жанр:

  Драма, Мелодрама

 • Тривалість:

  1:43

 • Виробництво:

  Данія

 • У головних ролях:

  Стефані Одран, Біргітте Федерспіль, Боділ Кшер, Ярл Кулле, Жан-Філіп Лафон, Аста Еспер Хаген Андерсен

Кіно Данії в сегменті Фестивального кіно є одним із лідерів світового кінематографу.
Вже навіть складно згадати Міжнародний престижний кінофорум, на якому б не було серед номінантів або ж переможців данських стрічок, а імена та прізвища Томаса Вінтерберґа, Сюзанни Бір, Ларса Фон Трієра, Мадса Мікельсена, Алісії Вікандер стали такими ж знайомими, як і Голлівудських зірок.

І все, завдяки модним сучасним тенденціям у данському кінематографі, що головним у процесі кіновиробництва визначають повне та всебічне відтворення образів кіногероїв та реальний і правдивий, але непередбачуваний сюжет.

Саме довершені психологічні портрети героїв картин, їх мотивація до тих чи інших дій, майстерно зображені данськими кінематографістами додають їх фільмам особливого шарму та вишуканості, роблять картини впізнаваними та рейтинговими.

До програми фестивалю «Danish Triumf. Кращі фільми сучасної Данії»  увійшло 5 різножанрових фільмів, що здобували перемоги та нагороди найпрестижніших міжнародних кінофорумів - загалом вони мають 402 відзнаки! Серед них - нагороди та номінації «Оскар», перемоги та номінації Канського та Берлінського Фестивалів, відзнаки Золотого глобуса.

 

 

Бабетта, талановитий кухар, була змушена кинути все і втекти з Парижа, охопленого революцією. Жінка потрапляє до бідного рибацького села, в дім двох старих дів-пуританок. Леді вважають за гріх будь-яку їжу, крім вівсянки. Одного разу, вигравши велику суму в лотерею, Бабетта влаштовує на них справжній бенкет у найкращих  французьких традиціях.


12 перемог та 9 номінацій на престижних міжнародних кінофестивалях Серед них:
- Academy Awards, USA 1988 - Оскар - Кращий фільм іноземною мовою,
- BAFTA Awards 1989 - Кращий неангломовний фільм, - Номінації - Кращий режисер,
- Cannes Film Festival 1987 - Кращий режисер,
- Danish Film Awards (Robert) 1988 - Краща актриса (Стефан Одран)